A tűzihorganyzás műveletében az acélt kb. 450 oC hőmérsékletű cinkfürdőbe merítik.
Ennek hatására a cink és az acél kölcsönhatásba lép egymással, és az acél felületén vas-cink ötvözet képződik.
A vas és cink közötti oldhatatlan kötődés olyan védelmet biztosít, amely alapvetően különbözik minden más eljárástól.
A tűzihorganyzott felületek nem csak a szél és időjárás hatásai ellen vannak védve, de kiválóan ellenállnak a mechanikai hatásoknak is, akár évtizedekig is.
A tűzihorganyzott acélszerkezetek évtizedeken keresztül ellenállnak a korróziónak, amelynek bizonyítékai az évtizedekkel ezelőtt lehorganyzott szerkezetek ma is hibátlan állapota.
Egyszeri nagyobb költség befektetésével néhány éven belül megtérülő felületvédelem minde acélszerkezeten a festékréteggel szemben.
Önmagában is rendkívül ellenálló, azonban a tűzhorganyzott felületre speciális festékréteget felhordva duplex védelmet biztosíthatunk acélszerkezeteinknek..
A horganyréteg védi a festékréteget a felhólyagosodástól. A tűzihorganyzás átlagos körülmények között akár 50 évig is védelmet biztosít a korrózió ellen.
A módszer előnyei
hosszú távú felületvédelem,
nagy mechanikai terhelhetőség,
tökéletes védelem az alkatrész egészén, az üregekben és éleken is,
katódos felületvédelem,
szép felület,
jó gazdaságosság,
nem igényel karbantartást,
jó ökomérleg, környezetkímélő eljárás
Elektrosztatikus porszórás
A tűzihorganyzott acélszerkezetek évtizedeken keresztül ellenállnak a korróziónak, amelynek bizonyítékai az évtizedekkel ezelőtt lehorganyzott szerkezetek ma is hibátlan állapota.
Az elektrosztatikus porszórás, közismert nevén szinterezés a festés időtálló és környezetbarát alternatívája.
A fémek festése nemcsak esztétikai szempontokat szolgál, hanem a korrózióvédelem szempontjából is kiemelt jelentőséggel bír.
Az elektrosztatikus porszórás, közismert nevén szinterezés egy olyan technológia melynek során a tárgyak felületét egyenletes, vékony, műanyagbevonattal látják el.
E módszer legfontosabb előnye, hogy a hagyományos festéssel szemben tizedmilliméterre egyforma vastagságú bevonatot kap a munkadarab.
Az eljárás lényege, hogy a zsírtalanított fémtárgyakra a finom porrá őrölt, színezett műgyantát (porfestéket) fújnak egy speciális elektrosztatikus porfestő-pisztollyal,
mely a hideg fémre rátapad. Ezután a kemencében térhálósodik (beég) a porfesték és ez képezi a műanyag bevonatot.
A porszórás a legkorszerűbb környezetbarát felületkezelési eljárás a korrózió védelemben.
Alkalmas minden fémfelületre, így a legkeresettebb bevonatnak számit a fémiparban, gépiparban, élelmiszeriparban és egészségügyben.
Kiváló korrózióvédelmet nyújt, minőségi esztétikai megjelenéssel és a RAL színárnyalataival.
A technológia a RAL színeket tudja fényes, selyem, matt, dombor , effekt hatásokkal is.
Továbbiakban elérhetők még: fémhatások, neon színek, króm felületek, antik bevonatok, valamint hőálló és vegyszerálló bevonatok.